Křečové žíly, příčiny, typy, prevence, projevy, léčba křečových žil

Za ukrytým pokladem aneb vyzrajte na „křečáky“ pohybem!

Snili jste o tom, že jednou naleznete mapu ke skrytému pokladu? Máte rádi turistiku? Trpíte křečovými žilami? Pokud zní vaše odpověď třikrát ano, bedlivě čtěte dále. Nový fenomén jménem geocaching (geokejčing) spojuje prvky pěší turistiky a honby za skrytými poklady.

Pohybem proti křečákům

Pravidelné procházky či jízda na kole významně prospívají vašim křečovým žilám. Nejenže zpevňují svalstvo dolních končetin, ale také pomáhají v odtoku hromadící se krve. Pohyb je univerzální prevencí v boji proti mnoha dalším nemocem. Posiluje váš imunitní systém, zlepšuje stav pohybového aparátu a snižuje riziko kardiovaskulárních a nádorových onemocnění.

Staňte se „kačerem“

Kačerem samozřejmě nemyslíme ptáka obývajícího vodní plochy naší země, ale vyznavatele moderní turistické hry jménem geocaching. Vrtá vám hlavou, proč zrovna kačer? Vysvětlení je zcela logické, pojmenování vzniklo zkomolením anglického slova „cache“, což je označení pro skrytou schránku. Právě hledání ukrytých pokladů je přímou náplní této hry. A jak se celý ten geocaching vlastně hraje?

  • Nejprve si potřebujete pořídit turistický přijímač GPS nebo postačí i stažení určité aplikace do chytrého telefonu.
  • Na internetu nebo pomocí aplikace v telefonu vyhledáte známé souřadnice skryté schránky, kde kromě jiného naleznete informace a zajímavosti o dané lokalitě.
  • Schránky schovávají jiní kačeři, nejčastěji na zajímavá, byť turisticky méně navštěvovaná místa. Není však výjimkou i uložení do hojně navštěvovaných destinací.
  • Schránky bývají většinou ukryté, například v dutině stromu nebo ve výpuku skály, či zahrabané v zemi.
  • Když konečně skrytý poklad objevíte, naleznete v něm jakousi návštěvní knihu, kam se podepíšete. Dále ve schránce bývá umístěn nějaký předmět (například talisman či mince). Poklad si můžete vzít a na oplátku zde necháte něco jiného.
  • Nalezený předmět můžete nechat v další skrýši nebo si ho necháte na památku.

Silná komunita

Na počátku roku 2014 bylo v České republice aktivních téměř 35 tisíc skrýší a za poklady se vydává kolem dvaceti tisíc kačerů. Česká komunita je přitom velmi aktivní a často pořádá speciální akce, na kterých se můžete seznámit se spoustou zajímavých lidí. Pokud trpíte křečáky, máte rádi turistiku a trochu toho dobrodružství a tajemna, nebojte se a staňte se novým hledačem pokladů. Přidat se může kdokoliv, kdo má jednou za čas chuť na pořádnou procházku.

(holi)

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Geocaching

http://www.cageo.cz/

 

Dále čtěte

Kompresivní punčochy: Co o nich (ne)víte

Kompresivní punčochy: Co o nich (ne)víte

To, že nošení těchto „návleků“ prospívá křečovým žilám, se ví už dlouho. I tak ale lidé stále kladou svým lékařům otázky, ze kterých vyplývá, že si jejich užitím nejsou tak docela jistí. Nabízíme vám odpovědi na ty nejčastější dotazy.

čti více
 
Tabák ničí žíly, nekuřte!

Tabák ničí žíly, nekuřte!

Kouření zvyšuje nejen riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Škodlivé chemické látky v cigaretovém kouři ovlivňují také všechny cévy v těle, čímž vzniká riziko krevních sraženin v žilách.

čti více
 
Podzimní trendy v oblékání punčoch

Podzimní trendy v oblékání punčoch

Punčochy už dnes nejsou jen praktickým doplňkem, který ženu zahřeje v chladném počasí. Jsou módním doplňkem, který dodá na stylu a zajímavosti. A platí to i o těch zdravotních.

čti více
 

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den. Jsem po operaci EVLT , dva dny po výkonu jsem dostala povrchový zanet zil . Nyni 27 dnu ...
Odpověď lékaře: Dobrý den, zánětlivá reakce po ošetení žil se vys ...

Vstup
do poradny
 
inzerce
 

DATABÁZE ODBORNÍKŮ

Vyhledej
nejbližšího
odborníka
 

SOUTĚŽ

V tuto chvíli neprobíhá žádná soutěž.

Soutěžit
 

GYMNASTIKA
PRO ZDRAVÉ NOHY

Zobrazit
vhodné
cviky