Křečové žíly, příčiny, typy, prevence, projevy, léčba křečových žil

Listnatec pichlavý: léčba křečových žil s vůní exotiky

Ruscus aculeatus není čarodějné zaklínadlo, ale latinský název pro nenápadnou středomořskou rostlinu. Extrakt z ní obsahuje vysoké množství saponinů, které se užívají v léčbě chronické žilní nedostatečnosti, nepravidelného děložního krvácení či hemoroidů.

Listnatec pichlavý (Ruscus aculeatus) je stálezelená rostlina, jež má svou domovinu na březích Středozemního moře, v okolí Černého moře a na Kanárských ostrovech. Za jejími léčivými účinky se skrývají saponiny, zejména ruscogenin a neoruscogenin. Jedná se o látky velmi složité chemické struktury, které se nacházejí především v kořenu a oddenku. Právě tyto části rostliny se po usušení používají v tradiční přírodní medicíně. Blahodárný přírodní extrakt si však poslední dobou nachází cestu i na vědeckou půdu. Důvodem jsou skvělé výsledky saponinů při léčbě mnoha zdravotních neduhů.

Široké pole působnosti 

Saponiny obsažené v listnatci mají příznivé účinky na zdraví cévního systému. Jejich působením dochází ke snížení propustnosti a průsvitu cév. Díky tomu se stávají nadějnými kandidáty pro léčbu otoků, hemoroidů, chronické žilní nedostatečnosti a dalších obtíží. V současnosti proběhlo několik výzkumů zabývajících se vztahem těchto látek a chronické žilní nedostatečnosti. A výsledky?

  • Jedinci podstupující léčbu saponiny zaznamenali prudké zlepšení svých problémů v podobě svědění, napětí, otoků a křečí v lýtkách.
  • Ve studii se dvěma desítkami žen ve věku 18–50 let prokázaly saponiny blahodárné působení na premenstruační syndrom.
  • Obdobně skvělých výsledků bylo dosaženo v případě léčby diabetické retinopatie čili onemocnění oční sítnice a hemoroidů.

Bezpečné i pro těhotné

Bezpochyby dobrou zprávou je, že přípravek lze užívat i během těhotenství a kojení. Díky přírodnímu původu léčivého extraktu je výskyt nežádoucích jevů minimální – nejčastěji se jedná o podráždění žaludeční sliznice a průjem. V České republice je na trhu přípravek, který kombinuje účinek saponinů s blahodárným a léty prověřeným efektem hesperidinu. Právě hesperidin je zástupcem další skupiny silných bojovníků proti nemocem žilního systému. Jedná se o přírodní flavonoidy, jejichž užití je taktéž nadmíru prospěšné a bezpečné. Ať už se rozhodnete tak či onak, vězte, že v boji proti nevzhledným křečákům nejste sami.

(holi)

Zdroj: http://www.praktickelekarenstvi.cz/pdfs/lek/2014/02/07.pdf

 

Dále čtěte

Kompresivní punčochy: Co o nich (ne)víte

Kompresivní punčochy: Co o nich (ne)víte

To, že nošení těchto „návleků“ prospívá křečovým žilám, se ví už dlouho. I tak ale lidé stále kladou svým lékařům otázky, ze kterých vyplývá, že si jejich užitím nejsou tak docela jistí. Nabízíme vám odpovědi na ty nejčastější dotazy.

čti více
 
Tabák ničí žíly, nekuřte!

Tabák ničí žíly, nekuřte!

Kouření zvyšuje nejen riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Škodlivé chemické látky v cigaretovém kouři ovlivňují také všechny cévy v těle, čímž vzniká riziko krevních sraženin v žilách.

čti více
 
Podzimní trendy v oblékání punčoch

Podzimní trendy v oblékání punčoch

Punčochy už dnes nejsou jen praktickým doplňkem, který ženu zahřeje v chladném počasí. Jsou módním doplňkem, který dodá na stylu a zajímavosti. A platí to i o těch zdravotních.

čti více
 

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den. Jsem po operaci EVLT , dva dny po výkonu jsem dostala povrchový zanet zil . Nyni 27 dnu ...
Odpověď lékaře: Dobrý den, zánětlivá reakce po ošetení žil se vys ...

Vstup
do poradny
 
inzerce
 

DATABÁZE ODBORNÍKŮ

Vyhledej
nejbližšího
odborníka
 

SOUTĚŽ

V tuto chvíli neprobíhá žádná soutěž.

Soutěžit
 

GYMNASTIKA
PRO ZDRAVÉ NOHY

Zobrazit
vhodné
cviky