Položit dotaz
Děkujeme za Váš zájem o odbornou poradnu. Svůj dotaz můžete položit prostřednictvím formuláře na stránkách ulekare.cz, kde Vaše dotazy zodpoví zkušení lékaři.
|
Nalezeno 924 záznamů z celkového počtu 924, zobrazeny 726. - 730.
|
Dobrý den. Na dlani u prstů se mi už několikrát vytvořila modřina.Beru lék na hypertenzi.Piramil.Prosím o radu.Děkují a přejí hezký den. Dobrý den, lék na hypertenzi Piramil neovlivňuje cévní systém ani krevní srážlivost. Obraťte se na praktického lékaře a požádejte o krevní testy na krevní srážlivost a jaterní testy. Příčina může být i geneticky dané dispozici k tvorbě modřin při zvýšené křehkosti drbných cév na končetinách.
S pozdravem
MUDr. Martin Weis
|
Dobry den, chtěl bych se zeptat na rozdíl mezi operací laserem a radiofrekvenční sondou.Jaký je rozdíl v celkovém výsledku operace obou metod?O sondě jsou na netu nejlepší ohlasy,mnoho pracovišť však stále používá laser a propaguje tuto metodu.Proč? Dobrý den, osobně jsem měl možnost používat 6 let obě metody. Nyní jsem přešel na radiofrekvenční sondu. Domnívám se, že RFITT je nejbezpečnější a v současnosti nejefektivnější zařízení. Nezlobte se, ale takový rozbor je rozsahem na odborný článek nebo kapitolu do učebnice. Laserů je několik druhů pulzní kontinuální o frekvenci 980 nm 1500 nm, radiofrekvenční sondy jsou v základní skupině 2 typy. Používám Celon firmy Olympus těchto přístrojů je v republice v současnosti 10. Bližší event. osobně při konzultaci. Zdravím MUDr. Karel Novotný
|
23 letá dcera po úrazu na noze užívala 3 měsíce warfarin, teď neví jakou antikoncepci by mohla užívat Dobrý den, z Vaší otázky je patrné, že Vaše dcera, která měla úraz dolní končetiny, prodělala trombosu hlubokého žilního systému. Užívala 3 měsíce Warfarin. Rozhodně by měla být nadále a dlouhodobě v péči cévního specialisty, který by měl pravidelně, po dobu alespoň 2 let končetinu po trombose sledovat, nejlépe sonograficky. Vaše dcera by měla dlouhodobě nosit kompresivní punčochy. Užívání hormonální antikoncepce je u žen po prodělané trombose kontraindikované!!! Zvl. v případě, pokud má genetickou poruchu srážlivosti krve - trombofilní stav. To lze zjistit speciálním vyšetřením na trombofilie u hematologa, nebo v Trombotickém centru Všeobecné fakultní nemocnice, v Praze 2.
S pozdravem
MUDr. Martin Weis
|
Dobrý den
Musím říct,že Vaše stránky mně velice a příjemně překvapily.Předem Vám za ně děkuji.Přečetl jsem si veškeré stránky ohledně problematiky nemoci žilního systému.
Jsem další pacient s tímto onemocněním s kterým se peru od r.1993.Měl bych také jednu otázku týkající se tohoto onemocnění.Již dlouhá léta beru proti prevenci trombosy v levé dolní končetině Warfarín.Chodím pravidelně na Quik -hodnoty jsou mezi 2-3 ředitelnosti.Dále užívám Dentralex a koňskou mastí si pravidelně natírám DLk.Zaměstnání mám náročněnjší pro chůzi a tudíž si LDk bandážuji.Pravidelně si kontroluji stav-tj.sprchování,pokud to jenom jde nohy si dávám pak doma do zvýšené polohy a procvičuji kotník přitahováním k sobe a od sebe.Bolesti nemám žádně,snad jen dle počasí.Ale můj problém je že se mi začíná měnit kůže do malých hnědých skvrn a někdy už je to i na větší ploše.Docela mně to trápí,lékař vidí příčinu změny kůže po prodělaných zánětů žil.Tak nevím.Třeba změna masti?Nevím.Aspon trocha zlepšení.A taky jsem zjistil,že mi malé žilky praskají i přes to,že mám vždy v práci DLk zavázanou pružným obinadlem,který pravidelně obnovuji zavázanou.Ve všech článkách je spousta léků.Já tedy užívám Warfarín 5 mg/s kontrolou/ pak Dentralex.Jinak žádné jiné potíže nemám.
Předem děkuji za Váš čas,který jste věnoval čtením mé prosbě.
Děkuji Petr Dobrý den, obtíže, které líčíte úzce souvisí s poruchou funkce povrchového žilního systému dolní končetiny. Při cirkulaci krve v dolní končetině je velmi důležitý odtok krve žilním systémem, jak hlubokým, tak i povrchovým. Oba systémy jsou důležité a vzájemně se doplňují. Jeden systém může částečně převzít funkci za druhý. Váš problém je stav po trombose, kdy dojde k poškození hlubokého žilního systému, také že jeho funkce je oslabená. Vzniká tzv. potrombotický syndrom. Žádný z léků již stav poškození nenapraví, tak aby byl plně funkční jako dříve. Warfarin se užívá jako prevence před recidivou trombosy. Na stav žilní stěny, tak jako ostatní léky nemá žádný vliv. V této situaci přebírá částečně funkci povrchový žilní systém, který ale má řadu slabin a často selhává i přes důslednou péči. Důsledkem selhávání žilního systému je hromadění krve a tekutin v dolní končetině.
Vzniká přetlak s cévách a únik tekutin a krvního barviva do podkoží a kůže.
Výsledkem jsou otoky a barevné změny v kůži, které se chovají jako tetováž a nedají se již odtranit.
V této situaci je třeba se snažit co nevíce zachovat cirkulaci krve v dolní končetině a snažit se zvýšit odtok. To lze důslednou a kvalitní kopresí celé dolní končetiny (punčochy), pohybovým režimem - cvičení DK a pod., redukcí hmotnosti při nadváze, užíváním Detralexu 1-0-1. Základem určení strategie postupu je cévní vyšetření duplexní sonografií, která je schopna posoudit stav obou žilních systémů, zvl. v kterém systému porucha převažuje.
Povrchový žilní systém se dá totiž léčit i operačně, kdy se vyřadí některé spojky a křečové žíly, které mohou poruchu výrazně zhoršovat.
S pozdravem
MUDr. Martin Weis
|
Dobrý den,
je mi 32 let, 165/55. V letech 1993 a 1997 jsem byla operována na obou nohách kvůli křečovým žilám. Bohužel je máme v rodině - matka, tety, babička. V současné době mívám v noci křeče, občas mě pobolívají nohy a křečové žíly jsou hodně viditelné. Na stehnech jsou větší uzle a na lýtkách to vypadá jakou dlouhé žížaly. Ještě jsem nerodila, ani nemám předepsanou hormonální antikoncepci. Plánuji rodinu nejpozději do příštího roku a otázka zní zda mám podstoupit operaci až po porodu nebo před otěhotněním? A zda je možné využít jinou metodu odstranění než operací v mém případě?
Děkuji za odpověď
Helena Dobrý den,
bez klinického vyšetření je na Vaší otázku odpověď těžká. Větší recidivu by mělo smysl odoperovat před otěhotněním. Metodu, kterou lze použít, lze zase zvážit až po klinickém vyšetření. Zdravím MUDr. Karel Novotný
|
|
PORADNA LÉKAŘE
Dotaz:
Dobry den.
Jsem po operaci EVLT , dva dny po výkonu jsem dostala povrchový zanet zil . Nyni 27 dnu ...
Odpověď lékaře:
Dobrý den,
zánětlivá reakce po ošetení žil se vys ...
do poradny
DATABÁZE ODBORNÍKŮ
Vyhledejnejbližšího
odborníka
GYMNASTIKA
PRO ZDRAVÉ NOHY
Zobrazitvhodné
cviky