Křečové žíly, příčiny, typy, prevence, projevy, léčba křečových žil

Nohy jako pírko

Odstranit celulitidu, ulevit oteklým nohám, zrychlit odbourávání škodlivin a toxických látek, zabránit vzniku křečových žil. To vše dokáže lymfodrenáž. Tato metoda je přirozená a lékařsky zdůvodněná. Je nejen účelná, ale navíc velice příjemná a relaxační. Chcete-li být se svým tělem zadobře, přečtěte si něco o této metodě. A hlavně ji vyzkoušejte!

K čemu slouží lymfatický systém

Lymfatický (mízní) systém tvoří cévy a uzliny, které jsou úzce spojeny s krevním oběhem. Z tenkostěnných kapilár, které tvoří přechod mezi tepnami a žilami, prosakují do tkání bílkoviny a jiné látky. Jelikož bílkoviny s sebou strhávají vodu, působí jejich přítomnost ve tkáni hromadění vody, tzn. otoků. Funkcí lymfy (mízy) je vyloučit bílkoviny a nečistoty z oběhu a zabránit jejich hromadění ve tkáních. Součástí lymfatického systému jsou i uzliny, které plní funkci filtrů a tvoří přechod mezi povrchovým a hloubkovým lymfatickým systémem. Pokud dojde k poškození lymfatických cév úrazem, operací, infekcí apod., nemá potom lymfa kudy proudit a hromadí se v podkoží za vzniku otoků (edémů). V daném místě je rovněž snížena imunita, což vede k infekcím a zánětům žil.

Co je to lymfodrenáž

Lymfodrenáž je speciální masáž, která má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Lymfatický systém totiž nemá svoji pumpu. Jestliže nepracuje, zůstávají nečistoty ve tkáních, hromadí se tuk a vzniká pomerančová kůže a otoky. Pomocí cíleného masážního tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven.

Může být ruční nebo přístrojová. Ruční masáž provádějí speciálně vyškolení lékaři a sestry – lymfoterapeuti. Používá se k tomu speciální hmatová technika. Přístrojová lymfodrenáž je založena na přerušovaném stlačování končetiny a vytváření tlakové vlny, která podpoří jak lymfatický, tak i žilní systém. Provádí se jednou nebo dvakrát týdně. Je vhodná i jako preventivní terapie u lidí vystavených dlouhému stání, u zaměstnanců v obchodě, v dopravě apod.

U kterých potíží se lymfodrenáž používá

  • vrozená postižení mízního systému
  • postižení mízního systému vlivem úrazu, operace, zánětu a ozáření
  • otoky způsobené trombózou
  • revmatické otoky
  • otoky po zánětu žil, chronická žilní nedostatečnost
  • terapie bércových vředů a křečových žil

Kdy se lymfodrenáži raději vyhněte

  • otoky způsobené onemocněním srdce, jater, ledvin
  • akutní virové nebo bakteriální onemocnění
  • akutní žilní onemocnění

(ercp)

Zdroj:
www.lymfoven.cz
www.novinky.cz

 

Dále čtěte

  Létejte bezpečně – s flavonoidy!

Létejte bezpečně – s flavonoidy!

Sezení v klidu a zabývání se vlastními věcmi je obvykle nejlepší způsob, jak si nepřivodit žádné potíže. Neplatí to však o pobytu v letadle.

čti více
 
Křečové žíly se po operaci nemusí znovu objevit

Křečové žíly se po operaci nemusí znovu objevit

Křečové žíly jsou poměrně časté onemocnění povrchových žil dolních končetin. Díky moderní medicíně jsou ale také velice dobře léčitelné.

čti více
 
Zinek (ne)pomáhá v léčbě křečových žil

Zinek (ne)pomáhá v léčbě křečových žil

Křečové žíly a vředy dolních končetin postihují až jedno procento populace. K jejich léčbě se užívá mnoho přípravků a postupů.

čti více
 

PORADNA LÉKAŘE

Dotaz: Dobry den. Jsem po operaci EVLT , dva dny po výkonu jsem dostala povrchový zanet zil . Nyni 27 dnu ...
Odpověď lékaře: Dobrý den, zánětlivá reakce po ošetení žil se vys ...

Vstup
do poradny
 
inzerce
 

DATABÁZE ODBORNÍKŮ

Vyhledej
nejbližšího
odborníka
 

SOUTĚŽ

V tuto chvíli neprobíhá žádná soutěž.

Soutěžit
 

GYMNASTIKA
PRO ZDRAVÉ NOHY

Zobrazit
vhodné
cviky